Kategorie

IKAN partner

Odběr novinek [Newsletter]

SHARP EL-W506X Zobrazit v plné velikosti

SHARP EL-W506X

"Nejchytřejší" vědecká kalkualčka z řady SHARP. Kalkulačka má víceřádkový displej WriteWiew, který zobrazuje zlomky a ostatní výpočty stejně jako na papíře. Celkem nabízí 556 funkcí. Jako jedna z mála vědeckých kalkulaček nabízí např. matice 4x4.

Více informací

699 Kč

Displej:

"WriteView" Maticový LCD s 96x32 body

Počet funkcí:

556

Solární napájení:

ano

Zdroj:

LR44x1

Funkce D.A.L.:

ano

Ochranný kryt:

ne

Počet pamětí:

9

Oprava posledního čísla:

ano

+/-, EXP:

ano

y2, x2, x-1:

ano

ln, log, ex, 10x:

ano

sin, cos, tan, sin-1, cos-1, tan-1:

ano

sinh, cosh, tanh, sinh-1:

ano

cosh-1, tanh-1:

ano

n!, nPr, nCr:

ano

Random:

ano

Zlomky:

ano

Fyzikální konstanty:

ano 52

Metrické přepočty (konstanty):

ano 44

Deg/Rad/Grad:

ano

Komplexní čísla:

ano

Matice:

ano

Lineární rovnice o 3 neznámých:

ano

2/5/8/16 soustava:

ano

Logické operace:

ano

Statistika - variace:

ano 1, 2

Statistika - regrese:

ano 7

Šířka:

80 mm

Hloubka:

14 mm

Výška:

168 mm

Hmotnost:

105 g

  • Grafy NE
  • Matice ANO
  • Rovnice ANO
  • Komplexní čísla ANO
  • Integrály a derivace ANO
  • Statistické funkce ANO
  • Převody soustav ANO
  • Programovatelná NE
  • CAS (Computer Algebra System) NE
  • + solární napájení ANO
Známka 
stinka Štěnice
25-02-2015

Přednosti a nedostatky.

Pro středoškoláka a začínajícího vysokoškoláka toho počítačka Sharp EL-506X umí opravdu dost. A ti, co potřebují víc, musí také dost připlatit. Cena není přemrštěná, odpovídá. Tlačítka jsou velká dost, já se svými prsty běžné mužské velikosti to považuju za výhodu. A teď přijdou ty nevýhody, neboť ty jsou důležitější pro rozhodování o koupi než byť veškerý výčet výhod.

-- Tři a tři protáhlá nízká tlačítka nahoře: měla by být lépe prostorově řešena; takhle spodek palce, když jde nahoru ke stále používanému "ON/C", stále nepříjemně zadrhává o spodní tlačítko; není to příjemné, musit se na to pořád soustředit.

-- Uváděný počet funkcí neodpovídá skutečnosti. Jde o "švindl", číslo bylo získáno tak, že se i stejné funkce, ale použitelné ve více režimech, nasčítávají víckrát; jinak to není možné, skutečný počet funkcí je něco mezi 200 a 300. (Pozor, tohle asi platí o většině počítaček.)

-- Při přepnutí z režimů Seznam nebo Matrix se všechna data těchto režimů vymažou --- tedy se neukládájí. (Na příklad, data naklepaná při režimu Stat se ukládají.) Není to příjemné, několikrát tam naťukávat stejné údaje, je-li potřebí přepnout režim.

-- V editačním módu WriteView nelze nastavit dopředné zobrazování výsledků nezlomkovým číslem; kdo nechce až dvakrát přepínat výsledek při každém výpočtu a chce vidět výsledek v nezlomkovém tvaru, musí se spokojit s módem Line.

-- Paměti vzorců (F1 až F4) nelze použít zároveň v obou editačních módech, vždy pouze v tom, ve kterém byl vzorec uložen; to opět nutí zvolit si na všechny časy pouze jeden editační mód a s ním se spokojit.

-- Není schopna uložit do vedlejších paměti (A až F) komplexní číslo, takže omezená práce s C. N.

-- Při výpočtu derivace s goniometrickou funkcí a nastavení úhlové jednotky na stupeň spočítá zadání nesprávně (ano, jde o chybný výsledek, tedy špatný algoritmus výpočtu). Pro správný výsledek je nutno míti jako úhlovou jednotku radián.

Na závěr, asi rozšířenější počítačka Casio 991-ES prý (četl jsem to v hodnocení) při vypnutí neukládá, tudíž vymaže obsah právě naťukaného neuloženého ještě výpočtu; tohle Sharpka pětsetšestka neudělá... jde o to, zda její nedostatky tuhle přednost vyváží.

Známka 
stinka Štěnice
24-02-2015

Absolutní hodnocení "nejchytřejší" Sharpky.

Moje tříhvězdičkové hodnocení je absolutní, to znamená bez souvztažnosti ke všem ostatním kalokulačkám od kterýchkoli výrobců; kdybych hodnotil relativně, obdržela by hvězdičky čtyři.

Pro středoškoláka a začínajícího vysokoškoláka toho umí opravdu dost. A ti, co potřebují víc, musí také dost připlatit. Cena není přemrštěná, odpovídá. Tlačítka jsou velká dost, já se svými prsty běžné mužské velikosti to považuju za výhodu. A teď přijdou ty nevýhody, neboť ty jsou důležitější pro rozhodování o koupi než byť veškerý výčet výhod.

-- Tři a tři protáhlá nízká tlačítka nahoře: měla by být lépe prostorově řešena (jde to); takhle palec, když jde nahoru ke stále používanému "ON/C", stále nepříjemně zadrhává o spodní tlačítko; ruka se musí jinak natočit, zdržuje to a tak.

-- Uváděný počet funkcí neodpovídá skutečnosti. Jde o "švindl", číslo bylo získáno tak, že se i stejné funkce, ale použitelné ve více režimech, nasčítávají víckrát; jinak to není možné, skutečný počet funkcí je něco mezi 200 a 300.

-- Při přepnutí z režimů Seznam nebo Matrix se všechna data těchto režimů vymažou --- tedy se neukládájí. (Na příklad, data naklepaná při režimu Stat se ukládají. Je to nepříjemné.

-- Tahle zatracená šitka zobrazuje vždy, ať už v kterémkoli ze dvou editačních módů, ve zlomcích (když to jde), pro zobrazení jedním číslem musím až dvakrát přepnout tlačítkem Change; to se děje u každého výpočtu. A v nastavení to změnit nejde.

-- Není schopna uložit do vedlejších paměti (A až F) komplexní číslo, takže omezená práce s C. N.

Toť vše. Na závěr, třeba asi rozšířenější počítačka Casio 991-ES prý (četl jsem to v hodnocení) při vypnutí neukládá, tudíž vymaže obsah právě naťukaného neuloženého ještě výpočtu; tedy tohle Sharpka pětsetšestka neudělá...

Napište svůj názor !

Napište svůj názor

SHARP EL-W506X

SHARP EL-W506X

"Nejchytřejší" vědecká kalkualčka z řady SHARP. Kalkulačka má víceřádkový displej WriteWiew, který zobrazuje zlomky a ostatní výpočty stejně jako na papíře. Celkem nabízí 556 funkcí. Jako jedna z mála vědeckých kalkulaček nabízí např. matice 4x4.

Napište svůj názor